Prírodná kozmetika, ktorá poteší

DETOXIKAČNÁ KÚPEĽ

03.05.2015 09:53

Detoxikácia tela pomocou kúpeľa je starodávna procedúra, ktorú si môžete urobiť v pohodlí vášho domova.Tento kúpeľ sa môže stať vašim relaxačným a zároveň príjemným skrášľovaním. Zlepší prekrvenie a prispeje k zdravšiemu a krajšiemu vzhľadu pokožky.
Kúpeľ s horkou soľou pomáha zmierniť zadržiavanie vody v tele a nadúvanie brucha. Kombinácia slaných a horkých soli dokáže "vyliečiť" takmer všetko. Od mastných vlasov cez povädnutú pleť až po nafúknuté brucho aj ako prostriedok proti bolesti svalov a kĺbov.

Vyhraďte si deň, v ktorom si vyčlenite na kúpeľ aspoň 60 minút. V prvých 20 minútach sa vstrebavajú výživné a minerálne látky z vody, v druhých 20 minútach sa telo vovode zbavuje toxínov a v posledných 20 minútach sa pomocou udržaného tepla po kúpeli zbavuje nežiadúcich parazitov, odpadových látok a nahromadenej vody v ogranizme.

Vedeli to už naše babičky a vedia to aj dnešné celebrity. Vďaka hviezdam ako sú Gwyneth Paltrow, Victoria Beckaham alebo Elle Macpherson sa rýchlo stáva aj nenahraditeľným produktom pre vzhľad a krásu.

NADÚVANIE

"Kúpeľ s epsomskou horkou soľou pomáha zmierniť zadržiavanie vody v tele a nadúvanie brucha," hovorí trénerka celebrít Janey Holliday. Odporúča trikrát týždenne kúpeľ pripravený rozpustením dvoch hrnčekov epsomskej horkej soli vo vani. Konečným výsledkom je ploché bruško.

Niet divu, že tento kúpeľ je obľúbený aj u modeliek, ktoré fotia bikiny alebo spodnú bielizeň. Victoria Beckham ho používa na vytvarovanie svojej postavy.

"Milujem kúpeľ s epsomskou soľou. Detoxikuje, oživí svaly a skvele odstráni vodu zadržiavanú v tele," hovorí herečka Gwyneth Paltrow. Tréner celebrít James Duigan, ktorý pracuje s Elle Macpherson, odporúča pred kúpeľom kefou stimulovať pokožku a otvoriť póry. Až potom sa môžete aspoň na 20 minút ponoriť do pripraveného kúpeľa.

Krásne vlasy

Epsomská horká soľ do seba doslova vsiakne prebytočnú mastnotu z vlasov. Stačí do šampónu pridať za hrsť soli a umyť ich ako zvyčajne.

Náš tip: Skvelú masku pre väčší objem vlasov si pripravíte zmiešaním vlasového kondicionéru s horkou soľou. Zahrejte túto zmes na panvici a teplú naneste na vlasy. Nechajte pôsobiť 20 minút a potom opláchnite.

Perfektné nohy

Máte unavené, opuchnuté a horúce nohy? Epsomská horká soľ stíši bolesť, pôsobí protizápalovo a pomôže znížiť opuchy. Pridajte pol šálky epsomskej horkej soli do umývadla s teplou vodou a namočte si nohy na 10 až 20 minút. Soľ tiež odstráni všetky pachy a zjemní suchú pokožku, ktorú potom môžete ľahko odstrániť pemzou.

Obklad z horkej soli vám navyše pomôže zbaviť sa nepekných modrín. Pripravíte si ho tak, že vezmete šálku studenej vody a vmiešate s 2 lyžicami horkej soli. Namočenú handričku položte na postihnuté miesta.

Čistá a jasná pleť

Do hĺbky vyčistenú pleť získate zmiešaním pol lyžičky horkej soli so zvyčajne používaným čistiacim prostriedkom. Vmasírujte do pokožky, opláchnite studenou vodou a osušte. Zvýšite tak obsah horčíka vo vašej pleti. Epsomská horká soľ je najlepším prírodným čistiacim prostriedkom. Omladzuje a hydratuje pokožku, odstráni toxíny, dodá potrebné minerály.

                                                   

Kontakt

Cecília Blanárová

cecill@cecillcosmetics.eu

Petejovská 978/15
Stropkov
09101
Slovenská republika

Štorkanova 3235/14
15000 Praha 5
Česká republika

SK 00421903615101
CZ 00420607457616

Vyhľadávanie

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službouWebnode E-shop